گردشگری بیشترین رشد اقتصادی در سال ۹۷ را داشته است

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به معرفی علی اصغر مونسان به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عنوان کرد: نمایندگان به خوبی با عملکرد مونسان آشنا هستند و می‌توانند به شکل درستی درباره رأی اعتماد به او تصمیم گیری کنند.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی درباره مطالبه نمایندگان مجلس از وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: یکی از مهم‌ترین مطالباتی که باید در برنامه وزیر پیشنهادی باشد، تدوین نقشه راهبردی گردشگری و میراث فرهنگی است.

نقشه راهبردی گردشگری و میراث فرهنگی تدوین شده است

محمدرضا امیرحسنخانیوی ادامه داد: در نشستی که در کمیسیون اصل 90 پیش از معرفی وزیر پیشنهادی با وی داشتیم، او اعلام کرد که این نقشه آماده شده ولی هنوز به مجلس ارائه نشده است؛ لذا نقشه راهبردی این حوزه باید در برنامه‌های میراث فرهنگی جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

امیرحسنخانی با بیان اینکه با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه این دستگاه بیش از پیش نظارت پذیر خواهد شد، افزود: البته مونسان فردی همواره پاسخگو بود و نمایندگان از این بابت مشکلی با او نداشتند.

یکی از خواسته‌های نمایندگان در شرایط تحریمی افزایش مراودات گردشگری به منظور نمایش واقعیت‌های کشورمان و دور زدن تحریم‌ها است که این مسیر نیز باید دنبال شود.
این نماینده مردم در مجلس با یادآوری اینکه بیشترین رشد اقتصادی در سال 97 متعلق به حوزه گردشگری است، گفت: توسعه گرشگری به ویژه در حوزه رشد بوم گردی‌ها یکی از اقدامات مثبتی است که در راستای رشد گردشگر در سراسر کشور انجام شده که این حوزه نیر باید تقویت شود.

وی، یکی دیگر از اقدامات مثبت در حوزه توریسم را لغو روادید بین ایران و برخی از کشورهای همسایه برشمرد و گفت: یکی از خواسته‌های نمایندگان در شرایط تحریمی افزایش مراودات گردشگری به منظور نمایش واقعیت‌های کشورمان و دور زدن تحریم‌ها است که این مسیر نیز باید دنبال شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: لغو روادید در ارتقای گردشگری کشور بسیار تأثیرگذار است و گردشگری در شرایط تحرمی می‌تواند موجب تنفس اقتصادی کشور شود که وزیر پیشنهادی نیز به این موضوعات تسلط دارد و گمان می‌کنم او رأی قابل ملاحظه‌ای برای این وزارتخانه کسب کند.

لغو دیدگاه

مطالب مشابه

ثبت نام رویداد شتابدهی به شبکه سازی سنگ های قیمتی و فلزات گرانبها
صنایع دستی میراثه